VPN do Netflixa: bez blokad i ograniczeń terytorialnych

Kiedy na początku 2016 roku Netflix wszedł na polski rynek, jego oferta nie zachwyciła pierwszych użytkowników. Z biegiem czasu ilość dostępnych dla polskich subskrybentów filmów i seriali zwiększyła się, co spowodowało, że konto na tym gigantycznym serwisie VOD kupiło miliony Polaków. Pomimo iż Netflix działa w Polsce już od kilku lat, a obecna oferta jest naprawdę szeroka, to i tak łącząc się z serwisem z Polski użytkownicy, mają okrojony wybór w porównaniu z subskrybentami z, np. Stanów Zjednoczonych. Istnieje jednak metoda, która pozwala nieco “oszukać” serwer Netflixa, a jest nią korzystanie z VPN, czyli wirtualnej sieci prywatnej.

TOP 5 najlepszych VPN do Netflixa – Wrzesień 2021

#DostawcaCenaFunkcjeOcenaZniżkaWięcej
1€2.80
za miesiąc
 • 5300+ lokalizacji w 59 krajach
 • Windows, Mac, Linux, Android, iOS, Routrery
 • Max. 6 urządzeń
 • OpenVPN, PPTP, L2TP/IPSec
 • 30-dniowa gwarancja zwrotu
-72%
Przy płatności
na 2 lata z góry
Zobacz stronę
Recenzja NordVPN
Odbierz zniżkę -69% na NordVPN »
2€2.13
za miesiąc
 • 3200+ serwerów w 65 krajach
 • Windows, Mac, Linux, Android, iOS, Routrery
 • Nieograniczona liczba urządzeń
 • OpenVPN, PPTP, L2TP/IPSec
 • 30-dniowa gwarancja zwrotu
-81%
Przy płatności
na 2 lata z góry
Zobacz stronę
Recenzja Surfshark
Odbierz zniżkę -81% na Surfshark »
3€2.59
za miesiąc
 • 3200+ lokalizacji w 140+ krajach
 • Windows, Mac, Linux, Android, iOS, Routrery
 • Max. 10 urządzeń
 • OpenVPN, PPTP, L2TP/IPSec
 • 31-dniowa gwarancja zwrotu
-73%
Przy płatności
na 2 lata z góry
Zobacz stronę
Recenzja PureVPN
4$8.32
za miesiąc
 • 160+ lokalizacji w 94+ krajach
 • Windows, Mac, Linux, Android, iOS, Routrery
 • Max. 3 urządzenia
 • OpenVPN, PPTP, L2TP/IPSec
 • 30-dniowa gwarancja zwrotu
-35%
Przy płatności
na rok z góry
Zobacz stronę
Recenzja ExpressVPN
5$3.75
za miesiąc
 • 1500+ lokalizacji w 75+ krajach
 • Windows, Mac, Linux, Android, iOS, Routrery
 • ∞ urządzeń
 • OpenVPN, PPTP, L2TP/IPSec
 • 30-dniowa gwarancja zwrotu
-66%
Przy płatności
na rok z góry
Zobacz stronę
Recenzja IPVanish

Ceny miesięczne podane w dolarach (USD) lub euro (EUR) dotyczą płatności na minimum rok z góry.

Jak działa Netflix?

Wielu użytkowników Netflixa na całym świecie, w tym w Polsce, poczuło się skrzywdzonych tak okrojoną ofertą filmów i seriali, dlatego niektórzy z nich postanowili za wszelką cenę uzyskać dostęp do pełnej wersji, z której mogą korzystać jedynie subskrybenci z USA. Do tego celu wykorzystali technologię tunelowania danych VPN. Niestety, specjaliści pracujący dla Netflixa bardzo szybko odkryli próby tego typu połączeń i zaczęli je blokować. Co więcej, programiści ciągle pracują nad nowymi rozwiązaniami, mającymi ograniczyć dostęp do usług Netflixa dla nieuprawnionych użytkowników. Zatem domorośli hakerzy, którzy podejmowali próby uzyskania dostępu do Netflixa w innym kraju, zaczęli napotykać na przeszkodę w postaci komunikatu (w polskim tłumaczeniu):

“Ups, coś poszło nie tak… Wydaje się, że używasz narzędzia do odblokowania lub proxy. Wyłącz tę usługę i spróbuj ponownie”.

Komunikat ten oznacza, że Netflix stosuje detektor, który automatycznie blokuje próby połączenia każdemu, kto wykorzystuje proxy lub VPN. Co więcej, Netflix prowadzi też listę serwerów DNS i adresów VPN, przez co sieć VPN, która zadziałała raz, za drugim razem może już zostać zablokowana.

VPN – czym jest i jak działa?

Żeby zrozumieć jak może pomóc VPN dla Netflix w uzyskaniu dostępu do pełnej oferty filmów i seriali, trzeba zrozumieć czym tak naprawdę jest VPN i jak działa.

VPN (Virtual Private Network) to wirtualna sieć prywatna. Początkowo miała służyć jedynie jako narzędzie do zabezpieczenia danych w dużych, międzynarodowych korporacjach lub przedsiębiorstwach posiadających wiele filii na terenie jednego kraju. Stworzenie bezpiecznej sieci wewnętrznej w obrębie jednego biura jest niemal banalnie proste – wymaga użycia dobrej jakości kabla i odpowiednich zabezpieczeń sieci. To wystarczy, aby hakerzy nie mogli włamać się do firmowej sieci. Problem powstał w połączeniach między poszczególnymi filiami firm, które muszą korzystać z jednej sieci wewnętrznej. Tutaj wkracza VPN, czyli pewnego rodzaju wirtualny kabel między tymi filiami.

Zadaniem VPN jest szyfrowanie danych w ten sposób, aby żadna osoba, która nie ma uprawnień do przesyłanych danych, nie mogła mieć do nich dostępu. Dane chronione są więc przed hakerami, rządem, dostawcami usług internetowych i innymi, niepowołanymi osobami.

Sieć VPN zbudowana jest z trzech komponentów:

 1. protokołów zabezpieczających,
 2. szyfrowania,
 3. serwerów.

Protokoły zabezpieczające tworzą bezpieczne połączenie, w ramach którego mogą być przesyłane dane. Wpływają także na typ szyfrowania. Istnieje wiele rodzajów protokołów zabezpieczających, a każdy z nich daje inny poziom bezpieczeństwa. Obecnie jednym z najbardziej bezpiecznych jest protokół OpenVPN.

Szyfrowanie odpowiada za zakodowanie przesyłanych przez VPN danych. Dzięki szyfrowaniu odczytanie informacji przez nieuprawnione jednostki jest niemożliwe. Znakomita większość sieci VPN używa szyfrowania AES 128-bit lub 256-bit. DLa przeciętnego internauty liczby te niewiele oznaczają, mają jednak ogromne znaczenie dla użytkowników VPN oraz hakerów, którzy chcieliby się włamać do sieci i odszyfrować dane. 128 i 256 to długość zastosowanego klucza i określenie możliwości kombinacji szyfrowania. Obecnie nie istnieje tak szybki komputer, który mógłby sprawdzić wszystkie możliwe kombinacje krótszego z tych dwóch kluczy w trakcie życia przeciętnego człowieka.

W przypadku sieci VPN celowo została użyta liczba mnoga – serwery. Większość wirtualnych sieci prywatnych posiada wiele serwerów w różnych lokalizacjach. Próbując połączyć się ze stroną internetową, użytkownik VPN łączy się z jednym z nich, dzięki czemu uzyskuje dostęp do witryny, mającej ograniczenie lokalizacyjne, a jednocześnie pozostaje anonimowy (serwer docelowy nie uzyskuje żadnych informacji o użytkowniku).

Jak wybrać VPN do Netflixa?

Wiedząc jak działa sieć VPN, można zastanowić się jak wybrać odpowiednią sieć, która pozwoli połączyć się z Netflixem, np. w Stanach Zjednoczonych.

Pierwszym, podstawowym warunkiem wyboru VPN dla Netflix USA jest dostęp do odpowiedniego serwera.

Jak wspomnieliśmy wyżej, Netflix bardzo szybko jest w stanie wykryć próby połączenia przez VPN, dlatego nie może być to jeden serwer, ale najlepiej jeśli jest ich kilka. Trudno jest znaleźć informacje, który serwer gwarantuje dostęp do wypożyczalni, ponieważ są one chronione przez firmy oferujące VPN. Dzięki temu prawdopodobieństwo zablokowania tych serwerów przez Netflixa i umieszczenie ich na “czarnej liście” jest znikome. W celu uzyskania informacji trzeba wysłać zapytanie do pomocy technicznej wybranego VPN z prośbą o udostępnienie listy serwerów, na których działa Netflix. Niektórzy dostawcy VPN udostępniają użytkownikom czat online, działający przez całą dobę, siedem dni w tygodniu, dlatego odpowiedź można uzyskać nawet już po kilku minutach.

Często sieć VPN będzie służyła nie tylko do oglądania Netflixa, ale również w trakcie codziennego przeglądania sieci, prób rezerwacji tańszego noclegu lub biletu lotniczego i wielu innych aktywności online. Dlatego wybierając VPN, warto zwrócić uwagę także na poniższe cechy, które nie pozostają bez znaczenia dla swobodnego korzystania z Netflixa:

 • prędkość – im większa tym lepsza. Prędkość jest bardzo ważna dla strumieniowania filmów, seriali i pokazów – dzięki niej otrzymuje się gwarancję, że nic nie będzie się zacinać.
 • liczba serwerów – ponownie, im ich więcej, tym lepiej dla użytkownika. Duża liczba serwerów oznacza, że prawdopodobnie będą one mniej obciążone. Ilość nie zawsze idzie w parze z jakością, dobrze jest sprawdzić, w jakich krajach znajdują się serwery i wybrać tę sieć, która ma serwery w krajach ważnych dla Ciebie.
 • dane i ograniczenia przepustowości – najlepsze sieci VPN oferują nieograniczoną przepustowość, co pozwala na swobodne przesyłanie strumieniowe, pobieranie zawartości i publikowanie danych.
 • bezpieczeństwo – to jedna z kluczowych cech, której nie można pominąć. Dobra sieć VPN dla Netflixa posiada zaawansowane protokoły, dobre szyfrowanie i nie zapisuje logów.
 • odblokowywanie zawartości – sieć VPN pozwoli Ci oglądać nie tylko Netflixa, ale również inne wypożyczalnie VOD. Ważne zatem, aby VPN posiadał serwery w Stanach Zjednoczonych, a dodatkowo były to serwery, których nie blokują dostawcy VOD.

Zatem wybierając VPN Netflix Polska lub VPN Netflix USA zwróć uwagę na powyższe cechy i wybierz tę sieć, która zapewnia je wszystkie, a dodatkowo jest dostępna w atrakcyjnej cenie. Wielu dostawców VPN oferuje gwarancję zadowolenia oraz duże zniżki przy zakupie dostępu do sieci przez określony, dłuższy czas, np. dwa lata. Zwróć także uwagę na ilość obsługiwanych jednocześnie urządzeń oraz z którymi systemami operacyjnymi VPN będzie kompatybilny.

Konfiguracja VPN dla Natflixa

Dokonanie wyboru sieci VPN to pierwszy kroki do celu, jakim jest dostęp do amerykańskiej wersji Netflixa. Po zakupie dostępu do VPN, sieć trzeba skonfigurować na każdym urządzeniu, na którym chcesz oglądać strumieniowane filmy. Konfiguracja jest czynnością stosunkowo łatwą, dlatego poradzisz z nią sobie, nawet jeśli nie posiadasz doświadczenia. Na urządzenia przenośne typu smartfon lub tablet, a także na stacjonarne komputery, wystarczy ściągnąć specjalną aplikację, którą udostępni Ci dostawca sieci VPN. Aplikacje te działają na większości najbardziej popularnych systemów operacyjnych, w tym na Windowsie, Androidzie, iOSie i Macu. Podczas konfiguracji zostaniesz poproszony o wybór kraju, przez jaki chcesz się połączyć – w przypadku chęci skorzystania z Netflixa amerykańskiego, należy wybrać USA. Trzeba też określić konkretny serwer – ten krok może przysporzyć Ci pewnych kłopotów. Z dużą dozą prawdopodobieństwa zdarzy się tak, że podczas próby połączenia z Netflixem na ekranie wyświetli się komunikat, że zostało wykryte połączenie wykorzystujące VPN lub proxy. W takim przypadku należy zmienić serwer. Żeby ograniczyć liczbę prób, warto już wcześniej zadbać o listę serwerów, które obsługują Netflixa.

Cała konfiguracja obejmuje więc jedynie 4 lub 3 kroki – w zależności od tego, czy za pierwszym razem uda CI się wybrać serwer obsługujący Netflixa.

 1. Instalacja i uruchomienie aplikacji oraz podanie klucza aktywacyjnego, niezbędnego do prawidłowego działania.
 2. Wybór lokalizacji i serwera amerykańskiego, z którym nawiązujemy połączenie.
 3. Uruchomienie Netflixa.
 4. Opcjonalnie – jeżeli wyskoczył błąd opisany powyżej, trzeba wrócić do opcji ustawień, wybrać inny serwer i podjąć kolejną próbę połączenia – aż do skutku.

VPN dla Netflix możesz też uruchomić na urządzeniach SmartTV i innych, które umożliwiają oglądanie VOD na telewizorze, np. Apple TV, Xbox, PlayStation lub Chromecasta. Najprostszą drogą jest udostępnienie połączenia sieciowego z komputera do SmartTV – komputer zadziała jak hotspot. Telewizor można też użyć w roli monitora, który zostanie podłączony do laptopa lub komputera stacjonarnego.

Rozwiązaniem, które wymaga nieco więcej umiejętności i wiedzy, jest konfiguracja połączenia VPN na routerze. Ten sposób jest najbardziej uniwersalny, pozwala bowiem na ochronę wszystkich urządzeń, które połączą się z internetem za pośrednictwem routera.

Niektórzy dostawcy sieci VPN dołączają do niej niejako w pakiecie usługę Smart DNS. Jeżeli posiadasz urządzenie, na którym możesz ustawić własne serwery DNS, to ta opcja będzie dla Ciebie bardzo atrakcyjna. Instrukcja wprowadzenia nowych ustawień zostaje zwykle udostępniona przez dostawcę VPN.

Odpowiednia konfiguracja VPN nie jest skomplikowana, każdy powinien sobie z nią poradzić bez większych problemów. Jednak w razie ich wystąpienia, warto skontaktować się z pomocą techniczną. Pracujący tam specjaliści pomogą krok po kroku dokonać odpowiednich ustawień.

Poleczne, dobre sieci VPN dla Netflixa

Wiesz już czym jest VPN, jak wybrać odpowiednią sieć, aby móc oglądać amerykańskiego Netflixa oraz jak jak tę sieć skonfigurować. Przyjrzyj się teraz najbardziej atrakcyjnym ofertom sieci VPN. Warto pamiętać, że z miejsca należy odrzucić bezpłatne oferty. Ich zabezpieczenia nie są wystarczające, ilość i lokalizacja serwerów jest zazwyczaj okrojona co sprawia, że często są one obciążone. Postawić należy na sprawdzoną sieć płatną, która posiada świetne opinie innych użytkowników.

Obecnie najlepszym dostawcą sieci VPN jest NordVPN. Posiada ponad 5000 serwerów w 62 krajach, do sieci można podłączyć maksymalnie 6 urządzeń, a dane chronione są przez jeden z najbardziej zaawansowanych i bezpiecznych protokołów zabezpieczających – OpenVPN. Jest też niekwestionowanym liderem w kwestii atrakcyjności ceny.

Drugie miejsce zajmuje PureVPN. Posiada mniej serwerów niż NordVPN, bo ponad 2000, ale za to są one rozsiane po ponad 180 krajach. Cena zbliżona do oferty lidera sprawia, że tych dwóch dostawców należy do najczęściej wybieranych na rynku.

Podium zamyka IPVanishVPN, a zaraz za nim uplasowali się ExpressVPN i Surfshark. Ci dostawcy posiadają skromniejszą ofertę pod względem ilości serwerów, a dostęp jest nieco droższy, jednak nadal są to świetne opcje, które pozwolą na swobodne korzystanie z Netflixa z USA.

Polski Netflix za granicą

Do tej pory skupiliśmy się na tym, jak VPN dla Netflix umożliwi dostęp do tej wypożyczalni w jej pełnej wersji w Stanach Zjednoczonych. Istnieje jednak druga strona medalu – dzięki VPN Netflix Polska można oglądać polski Netflix za granicą. Z ograniczeniami lokalnymi mamy do czynienia nie tylko przy próbach dostania się na serwery Netflixa w USA, ale również chcąc skorzystać z własnego konta na Netflixie, będąc za granicami kraju. Unia Europejska pracuje obecnie nad ustawą, która ma pozwolić na swobodny dostęp do treści zawartych w internecie dla każdego, kto znajduje się na terenie UE. Problem pojawia się po opuszczeniu granic Unii Europejskiej – wtedy do skorzystania z własnego konta potrzebna jest sieć VPN.

Sieć VPN – wiele korzyści za niską cenę

Korzystając z sieci VPN, za relatywnie niską cenę otrzymujesz pakiet korzyści, zwiększający Twoje bezpieczeństwo w sieci oraz umożliwiający Ci skorzystanie z szeregu profitów, nie tylko rozrywkowych, jak dostęp do Netflixa z USA, ale również finansowych.

Po przeczytaniu artykułu wiesz już, że dla wypożyczalni Netflix proxy to za mało – pełna pula seriali i filmów dostępna jest jedynie dla użytkowników mieszkających w Stanach Zjednoczonych lub posiadających dobrą sieć VPN dla Netflix. VPN pozwoli Ci też na oglądanie Netflixa z każdego miejsca na świecie – wirtualnie zmieni Twoją lokalizację, przez co nawet będąc w Chinach uzyskasz dostęp nie tylko do Netflixa, ale również do popularnych serwisów, takich jak Facebook, YouTube lub Gmail (Wielki Chiński Firewall nie pozwala na połączenie z tymi stronami bez VPN).

Ponadto:

 • sieć VPN ukryje też Twój adres IP. Dzięki temu lokalizacja Twojego urządzenia będzie ukryta, ponieważ przyjmie IP serwera, z którym się połączy. Między innymi w ten sposób ochronisz się przed atakami hakerów, co ma znaczenie, np. podczas korzystania z bankowości internetowej.
 • VPN to też korzyści finansowe. Międzynarodowe firmy i korporacje często zmieniają ceny swoich produktów i usług w zależności od kraju. Zmiana adresu IP, a tym samym stanie się anonimowym użytkownikiem sprawia, że za te same usługi, za które w Polsce trzeba zapłacić spore sumy, za granicą zapłacisz o wiele mniej. Tak jest, np. z biletami lotniczymi i rezerwacjami w hotelach.
 • Szyfrowanie danych, które dokonuje się podczas połączenia za pośrednictwem VPN, zabezpieczy przesyłane przez Ciebie dane. Nawet w przypadku ataku hakerów, dane będą niemożliwe do odczytania przez osoby niepowołane. Z szyfrowania można też skorzystać logując się do publicznych sieci za pośrednictwem wi-fi.
 • VPN ma jeszcze jedna korzyść, o której do tej pory nie wspomnieliśmy. Pozwala korzystać z torrentów w legalny sposób. Ściąganie z torrentów plików chronionych prawami autorskimi w wielu krajach jest zabronione, są jednak też takie, w których ten segment sieci nie jest kontrolowany. Dzięki VPN zmienisz swoją geolokalizację na kraj, w którym z torrentów można korzystać całkowicie legalnie. Zabezpieczysz się też przed ograniczeniem przepustowości, które stosuje wielu dostawców internetu po wykryciu, że korzystasz ze stron torrentowych.

Wirtualna sieć prywatna daje więc wiele korzyści. Duże grono osób korzystających z sieci VPN jest zainteresowanych nieograniczonym dostępem do Netflixa w USA, jednak wykupując VPN, nie tylko osiągają swój cel, ale również robią krok w stronę poprawy swojego bezpieczeństwa w sieci i ochrony własnych danych, także osobowych.