Top VPN O VPN, bezpieczeństwie i prywatności w Sieci od 2016 roku.

VPN dla MacOS: Najlepsze VPN na sprzęty Apple

Urządzenia marki Apple znane są z wysokiej jakości. Spełniają wiele wyśrubowanych norm, w tym tych, dotyczących bezpieczeństwa. Wydawać by się mogło, że są na tyle bezpieczne, że nie musisz stosować żadnych innych zabezpieczeń, które dodatkowo ochronią Cię przed niebezpieczeństwami, np. ze strony internetowych hakerów, ale czy rzeczywiście tak jest? Czy stosowanie VPN dla Mac jest konieczne?

TOP 5 najlepszych VPN dla MacOS – Maj 2024

Ranking i serwis TopVPN jest tworzony dzięki wsparciu czytelników. Możemy otrzymać prowizję od dostawców VPN, gdy kupisz usługę z linków na tej stronie. zasady rankingu
🥇
 • 6300+ serwerów w 111 krajach
 • max. 10 urządzeń
 • OpenVPN, IKEv2/IPsec, WireGuard (NordLynx)
 • Podwójna ochrona, Onion Over VPN, CyberSec
 • 30-dniowa gwarancja zwrotu
 • Microsoft Windows Apple macOS Android Apple iOS (iPhone) Linux Routery
44,19 zł 10,39 zł za miesiąc
🥈
 • 3200+ serwerów w 100 krajach
 • Nieograniczona liczba urządzeń
 • OpenVPN, IKEv2, Shadowsocks, WireGuard
 • CleanWeb, Whitelister, MultiHop
 • 30-dniowa gwarancja zwrotu
 • Microsoft Windows Apple macOS Android Apple iOS (iPhone) Linux Routery
61,79 zł 8,39 zł za miesiąc
 
🥉
 • 160 lokalizacji w 94 krajach
 • max. 5 urządzeń
 • OpenVPN, IKEv2, L2TP, Lightway
 • TrustedServer, Network Lock
 • 30-dniowa gwarancja zwrotu
 • Microsoft Windows Apple macOS Android Apple iOS (iPhone) Linux Routery
$12.95 $6.67 za miesiąc
4.
 • 6500+ serwerów w 78+ krajach
 • max. 10 urządzeń
 • OpenVPN, IKEv2/IPSec, WireGuard
 • Dzielone tunelowanie, Internet Kill
 • 31-dniowa gwarancja zwrotu
 • Microsoft Windows Apple macOS Android Apple iOS (iPhone) Linux Routery
€11.16 €1.92 za miesiąc
5.
 • 8900+ serwerów w 115+ lokalizacjach
 • max. 7 urządzeń
 • OpenVPN, IKEv2, WireGuard
 • ID Guard, Kill Switch
 • 45-dniowa gwarancja zwrotu
 • Microsoft Windows Apple macOS Android Apple iOS (iPhone) Linux Routery
€11.99 €2.19 za miesiąc

Poza rankingiem (TOP 5):

 
6.
 • 2000+ serwerów w 75+ lokalizacjach
 • max. 10 urządzeń
 • OpenVPN, IKEv2, L2TP/IPSec, PPTP, WireGuard
 • Kill Switch, Split Tunneling
 • 30-dniowa gwarancja zwrotu
 • Microsoft Windows Apple macOS Android Apple iOS (iPhone) Linux Routery
44,99 zł 10,62 zł za miesiąc

Wszystkie prezentowane wyżej usługi VPN zostały przez nas sprawdzone i przetestowane oraz są cyklicznie monitorowane pod kątem jakości świadczonych usług od 2016 roku.

Jak testujemy?

W naszych testach sprawdzamy m.in.: ceny, funkcjonalność, jakość programów i aplikacji (przynajmniej na jednym systemie desktopowym i jednym mobilnym), liczbę serwerów, opinie użytkowników (w internecie, na niezależnych stronach, w sklepach Google Play i App Store), szybkość działania (testowana do kilku lokalizacji i z kilku łącz internetowych lub urządzeń za pomocą Speedtest.net), jurysdykcję, politykę prywatności i OWU (pod kątem zapisów dot. prywatności i ochrony danych) czy dostępne protokoły.

Szczegółowe wyniki dla każdego z dostawców znajdziesz w recenzjach.

Urządzenia z logo nadgryzionego jabłka cieszą się ogromną popularnością na całym świecie. Użytkownicy doceniają głównie ich intuicyjną obsługę, bardzo długi czas pracy na baterii i szerokie możliwości konfiguracji. Dla wielu sporą zaletą tych urządzeń jest macOS, czyli system operacyjny, dedykowany urządzeniom Apple. W kontekście sieci VPN mac OS posiada jedną zaletę, której nie ma Windows – systemowe szyfrowanie danych. Znasz je już z zalet sieci VPN, jednak w tym przypadku oznacza coś innego. System mac OS posiada wbudowane narzędzia, które pozwalają szyfrować zawartość dysku oraz stworzyć szyfrowane obrazy dysków. Operacja ta wymaga jedynie kilku kliknięć.

Co to ma wspólnego z siecią VPN? Odpowiedź jest krótka – nic. Wszelkie systemowe zabezpieczenia mac OS dotyczą zawartości komputera i tego co znajduje się na jego dysku. Szyfrowanie dysku, czytnik linii papilarnych, różnego rodzaju hasła, itp. zabezpieczają jedynie zawartość urządzenia, nie zaś jego połączenie z siecią internet – za to odpowiada sieć VPN.

Jak wybrać sieć VPN dla macOS?

Zanim wybierzesz sieć VPN dla mac OS, weź pod uwagę dwa istotne elementy.

Zatem jak wybrać odpowiedni VPN na Macbooka, iMaca, Maca Mini, Maca Pro lub inne urządzenie Apple? Szczególnym zainteresowaniem obdarz poniższe czynniki:

Płatny czy bezpłatny VPN dla Mac?

W wyborze VPN dla Mac liczy się nie tylko jego jakość, ale również cena. Zdecydowanie bardziej korzystna finansowo jest opcja bezpłatna – nie potrzebujesz pieniędzy, aby otrzymać dostęp do VPN. Na tym jednak kończą się zalety tej opcji, a wad jest zdecydowanie więcej. Bezpłatne sieci VPN dla Mac rzadko udostępniają dedykowanego klienta, przez co jesteś zmuszony do ręcznej konfiguracji, która, choć stosunkowo prosta, wymaga jednak kilku umiejętności i chociaż podstawowej wiedzy informatycznej. Jeśli należysz do laików w tej kwestii, a ciągi niezrozumiałych komunikatów Cię przerażają – ta opcja zdecydowanie nie jest dla Ciebie.

Stara mądrość, według której “w życiu nie ma nic za darmo”, sprawdza się również w przypadku VPN. Za bezpłatną sieć nie zapłacisz pieniędzmi, ale swoimi danymi osobowymi. Ceną za brak konieczności angażowania środków finansowych jest więc “sprzedaż” Twoich danych osobowych, oraz informacji o całej Twojej aktywności w Sieci – tego jakie strony odwiedzasz, kiedy, co na nich robisz itd.

Bezpłatne sieci VPN często nie są też tak funkcjonalne, jak ich płatne odpowiedniki. Nie pozwalają w pełni korzystać z zalet VPN, np. nie udostępniają dedykowanych serwerów, ułatwiających połączenia w sieci P2P lub streamowanie danych.

Wybór abonamentu VPN dla macOS jest więc uzależniony głównie od Twoich potrzeb. Wersje bezpłatne nie zapewniają tak dużego bezpieczeństwa jak wersje płatne, chociażby ze względu na fakt, że nie wszystkie używają najbezpieczniejszego obecnie protokołu szyfrującego OpenVPN. Więc jeśli zależy Ci na maksymalnie dużym bezpieczeństwie, wybierz plan płatny, który posiada w swojej ofercie OpenVPN. Bezpłatne abonamenty będą jednak bardziej odpowiednie, kiedy chcesz używać VPN jedynie okresowo, np. przez kilka dni, a Twoje wymagania ograniczają się do zmiany IP i szyfrowania podstawowej aktywności, jak przeglądanie stron www lub zmiana adresu IP na inny – kiedy przebywasz za granicą. Pamiętając, że wszystko odbywa się kosztem Twojej prywatności.

Zastanawiasz się, które sieci VPN dla mac OS są najlepsze? Do faworytów należą obecnie NordVPN, ExpressVPN, IPVanish VPN, PureVPN i Surfshark. Ich cena nie jest wysoka i idzie w parze z jakością usług. Niezależnie, którego z tych dostawców wybierzesz, możesz liczyć na szybki i niezawodny VPN na Twoje urządzenie z mac OS.

Konfiguracja VPN na Macbook, iMac, Mac Pro

Jak wspomnieliśmy już wyżej, używanie sieci VPN na Macbook wymaga odpowiedniej konfiguracji, a możesz jej dokonać na dwa sposoby:

 1. używając dedykowanego klienta VPN,
 2. ręcznie, bezpośrednio w systemie mac OS.

Pierwsza opcja jest zdecydowanie szybsza, wymaga ściągnięcia aplikacji ze strony dostawcy VPN. Pobranie aplikacji zawsze jest bezpłatne, a wybrać należy tę, która jest dedykowana mac OS. Jeszcze do niedawna użytkownicy Macbooków, iMaców, Maców Mini, iMaców Pro, Maców Pro i innych sprzetów Appple musieli zadowolić się uniwersalnymi aplikacjami, jednak obecnie niemal każdy dostawca VPN, który liczy się na rynku, udostępnia dedykowanego klienta. Często aplikacja kliencka dostępna jest także bezpośrednio w Mac App Store. Jej instalacja jest tak łatwa, jak instalacja, np. Skype czy Chrome – trzeba postępować zgodnie ze wskazówkami instalatora. Natomiast konfiguracja ręczna to opcja dla zaawansowanych, ponieważ jest nieco bardziej skomplikowana.

Wielu dostawców VPN pozwala na automatyczne użycie protokołu OpenVPN, jednak nie u każdego jest on w standardzie. W tej sytuacji trzeba go samodzielnie zainstalować na Macbooku i skonfigurować sieć VPN. Służy do tego klient OpenVPN, dedykowany macOS, czyli Tunnelblick.

Konfiguracja VPN na Macbooku nie jest trudna. Wybierz swoją funkcjonalną sieć VPN i ciesz się nowymi możliwościami i bezpieczeństwem w sieci.

FAQ

Jak włączyć VPN na Macu?

Aby włączyć VPN na Macu, musisz najpierw mieć zainstalowaną usługę VPN. Po instalacji możesz włączyć VPN, wykonując następujące kroki:
1. Otwórz Ustawienia Systemowe (dawniej: Preferencje Systemowe).
2. Kliknij na „Sieć”.
3. Na lewym panelu, wybierz VPN.
4. Kliknij „Połącz”.

Jaki VPN na Maca?

Wybór VPN na Maca zależy od wielu czynników, takich jak prywatność, szybkość, łatwość użytkowania, cena i obsługa klienta. Aktualne rankingi, zestawienia i porównania VPN dla urządzeń Apple, wraz z ich ocenami i recenzjami, znajdziesz na naszej stronie WWW.

Jaki VPN na Macbook?

Wybór VPN na Macbooka jest podobny do wyboru VPN na każdego innego Maca. Pamiętaj o sprawdzeniu najnowszych rankingów i recenzji dostępnych na stronie WWW, na której widzisz to pytanie.

Czy Safari ma VPN?

Safari, jako przeglądarka internetowa, nie ma wbudowanej funkcji VPN. Niemniej jednak, możesz korzystać z VPN na Macu podczas przeglądania internetu w Safari, instalując i uruchamiając usługę VPN na systemie operacyjnym.

Jak zmienić VPN w Safari?

Nie możesz bezpośrednio zmienić ustawień VPN w Safari, ale możesz zmienić ustawienia usługi VPN na swoim Macu. Po zmianie ustawień VPN na Macu, zmiany te będą miały wpływ na wszystko, co robisz w Safari.

Jak wyłączyć VPN na Macu?

Wyłączenie VPN na Macu jest proste:
– Otwórz Ustawienia Systemowe.
– Kliknij na „Sieć”.
– Na lewym panelu, wybierz VPN.
– Kliknij „Rozłącz”.

Jak zmienić lokalizację na Macbook?

Zmiana lokalizacji na Macbooku może być dokonana za pomocą usługi VPN. Po zainstalowaniu i włączeniu VPN, możesz wybrać serwer w innym kraju, co spowoduje, że twoja lokalizacja internetowa będzie wyglądać tak, jakbyś był w tym kraju. Możesz to zrobić w ustawieniach aplikacji VPN.