Jak oglądać polską telewizję i VOD za granicą?
Polska TV i VOD za granicą: Jak oglądać? Jak ominąć blokady regionalne (geoblokady) w Player, Ipla, VOD TVP i innych telewizjach? Sprawdź!
Obecnie wielu Polaków mieszka na stałe za granicą. Wyjechali z naszego kraju do pracy czy na studia, jednak chcieliby zachować więź z polską kulturą, życiem społecznym i politycznym. Z tego powodu oglądanie polskiej telewizji jest dla nich istotne. Niestety, dostęp do polskiej telewizji za granicą jest bardzo utrudniony. Także wielu Polaków, którzy wyjeżdżają z naszego kraju jedynie na krótko, na przykład na wakacje, chciałoby mieć możliwość na przykład obejrzenia odcinku polskiego serialu za granicą.
Dla takich osób znakomitym rozwiązaniem mogłyby być polskie serwisy VOD – telewizja internetowa na życzenie. Stacje telewizyjne ze względu na ograniczenia licencyjne stosują jednak blokady terytorialne, także Polak mieszkający za granicą może mieć problemy z odtworzeniem polskiego VOD. Istnieją jednak sposoby, by je obejść. Przeczytaj, jak z pomocą VPN oglądać polską telewizję i serwisy VOD za granicą. Wyłącz blokadę regionalną!
- Polskie serwisy VOD
- Dlaczego nie mogę oglądać telewizji internetowej / VOD za granicą?
- Jak dostawca rozpoznaje gdzie się znajdujesz, czyli działanie IP
- Polska telewizja za granicą – jak uzyskać do niej dostęp?
- Jak oglądać polską telewizję przez internet za granicą dzięki VPN?
- Polska TV przez internet za granicą to nie jedyna korzyść
- Polska telewizja za granicą bez satelity – który VPN będzie najlepszy?
- Telewizja online za granicą z siecią VPN – na co zwrócić uwagę przy wyborze?
- TOP 5 najlepszych VPN Styczeń 2025
- Jak skonfigurować VPN na potrzeby telewizji online za granicą?
- Przewaga VPN nad innymi metodami uzyskania dostępu do polskiej telewizji za granicą
- FAQ
Polskie serwisy VOD
Polskie serwisy VOD (Video On Demand – telewizja na życzenie) mają bardzo atrakcyjną ofertę dla widza. Swoje serwisy internetowe utworzyły największe polskie stacje telewizyjne. Wyróżniają się pod tym względem TVN i Polsat. TVN oferuje widzom możliwość obejrzenia za pomocą serwisu TVNPlayer takich znanych i lubianych produkcji jak na przykład „TopModel„, „Na wspólnej„, „Kuchenne rewolucje„, „Na noże„, „Druga szansa” czy „Singielka„. Polsat stworzył natomiast serwis Ipla, gdzie obejrzymy odcinki „Pierwszej Miłości„, „Masterchefa„, „Przyjaciółek„, „The Voice of Poland” lub transmisje spotkań w ramach UEFA Euro. Także inne stacje oferują możliwość oglądania telewizji przez Internet. Ciągle rozbudowywane są serwisy takie jak: TVN Player (Player.pl), Ipla, Vod.pl, VOD TVP, TVP Sport, Polsat Box Go, WP Pilot, CDA (cda.pl) VOD Onet, Canal+ online, Viaplay, HBO Max, Amazon Prime Video, Disney+, nc+ GO, Cineman, Filmbox, Chili Cinema, SkyShowtime, Play Now, Apple TV+, MDAG.PL, Pięć Smaków, Nowe Horyzonty, Pod Baranami, Moje eKino (MOJEeKINO.PL), Ninateka, FLIXCLASSIC, Play Kraków, Katoflix, OutFilm, 35MM Online, WFDIF, VOD Warszawa, Red Go, DAFILMS, Rakuten TV, TV Smart, MEGOGO, ARTE, Red Bull TV, Iplex czy Kinoplex. Oferują one możliwość oglądania programów rozrywkowych, serwisów informacyjnych, programów publicystycznych, filmów czy relacji z wydarzeń sportowych.
Oglądanie telewizji poprzez serwisy VOD bywa bardzo opłacalne dla widza. Większość programów udostępnianych jest za darmo, a stacja czerpie zyski z reklam. Możemy jednak również wykupić opcje płatne, po to by cieszyć się telewizją internetową bez reklam, czy za kilka złotych obejrzeć emitowany w kinach film.
Dlaczego nie mogę oglądać telewizji internetowej / VOD za granicą?
Niestety, oglądanie polskich telewizji internetowych czasami nie jest możliwe za granicą. Stacje telewizyjne, emitując swoje programy, zobowiązane są do przestrzegania różnego rodzaju ograniczeń licencyjnych. Umowa licencyjna najczęściej daje stacji telewizyjnej prawa do emisji danego programu jedynie na określonym terenie (na przykład na terytorium Polski). Związane jest to z faktem, że głównym źródłem utrzymania telewizji internetowych jest emisja reklam. Polak mieszkający na stałe za granicą siłą rzeczy nie jest raczej zainteresowany nabyciem towarów reklamowanych w Polsce. Istotny jest również fakt, że emitując niektóre programy za granicą, telewizja mogłaby naruszać wyłączne prawa innych podmiotów do emisji programów na swoim terytorium. Dlatego właśnie w wielu serwisach VOD i materiałach TV działa tzw. blokada regionalna, pozwalająca wyświetlać treści wideo tylko z terytorium Polski.
Inne treści komunikatów, które można spotkać:
- Film niedostępny. Przesyłający nie udostępnił tego filmu w Twoim kraju
- Przepraszamy, ze względu na ograniczenia licencyjne nie możemy wyświetlić tego wideo w Twoim kraju. Obecnie ten film jest dostępny tylko na terenie Polski.
- To wideo jest niedostępne w twoim kraju
- Przepraszamy. Z uwagi na ograniczenia licencyjne materiał jest niedostępny w kraju z którego się łączysz.
- Ten film jest obecnie niedostępny do obejrzenia w twojej lokalizacji
- Materiał niedostępny. Materiał dostępny na terytorium Polski.
- Produkt jest niedostępny w twoim kraju
- Film zablokowany w tym kraju
- Ten materiał jest niedostępny w Twoim kraju
- Sorry, this page is not available
Jak dostawca rozpoznaje gdzie się znajdujesz, czyli działanie IP
Blokada regionalna działa w oparciu o adres IP (internet protocol), czyli Twój indywidualny identyfikator w internecie. IP nadaje Ci dostawca internetu, z usług którego korzystasz. Bez względu na to czy IP zostało nadane tylko Tobie, czy grupie użytkowników, adres ten pozwala zidentyfikować, z jakiego kraju próbujesz nawiązać połączenie z konkretną stroną. Algorytmy i programy dostawców telewizji internetowej i VOD odczytują Twoją lokalizację i decydują, czy jesteś uprawniony do oglądania wybranego materiału, czy też nie. Jeżeli nie, blokują połączenie, a tym samym możliwość oglądania.
Polska telewizja za granicą – jak uzyskać do niej dostęp?
Jest kilka sposobów na to, aby uzyskać dostęp do polskiej telewizji za granicą.
- Zakup telewizji satelitarnej. Zestaw dekoder + antena jest powszechnie dostępny, niemal w każdym kraju oferuje go kilku dostawców. W zamian za miesięczną opłatę otrzymasz prawo do oglądania telewizji w jej tradycyjnej formie. Problem powstaje jednak, kiedy zależy Ci na telewizji internetowej lub usługach VOD, albo często się przeprowadzasz lub chcesz oglądać ulubione programy nie tylko we własnym domu, a więc potrzebna Ci jest polska telewizja za granicą bez anteny satelitarnej. Rozwiązaniem jest jeden z poniższych sposobów.
- Serwer proxy, czyli serwer pośredniczący. Jak nazwa wskazuje, za jego pośrednictwem możesz połączyć się z wybraną stroną internetową. Proxy jest skuteczną metodą, ponieważ zmienia, a właściwie ukrywa Twoje IP. Łącząc się z serwerem proxy, dostawcy usług, z których chcesz skorzystać, widzą IP tego serwera, a nie Twoje. Ta metoda jest względnie tania i skuteczna, jednak na dłuższą metę może być męcząca. Problematyczne bywa też znalezienie serwera proxy zlokalizowanego w Polsce, a w przypadku niektórych usług, np. próby skorzystania z Netflixa, serwer lub bramka proxy to za mało.
- Sieć VPN, czyli virtual private network – obecnie najbardziej skuteczne i najwygodniejsze rozwiązanie, na które może sobie pozwolić każdy. Dostęp do serwera VPN pozwoli ci na skuteczną zmianę IP. Podobnie jak w przypadku serwera proxy, tak również podczas połączenia przez sieć VPN z żądaną stroną w internecie lub serwisem VOD, dostawca tych usług zobaczy adres IP serwera, a nie Twój.
Jak widzisz, dwie spośród trzech wymienionych wyżej metod opierają się na zmianie lub ukryciu Twojego IP, czyli na usłudze w pełni internetowej. Nie musisz kupować dodatkowego osprzętu w postaci anteny satelitarnej, aby polska telewizja za granicą była dla Ciebie dostępna. Z serwera proxy i sieci VPN możesz korzystać w przypadku połączenia z komputera, laptopa, smartfona, innego urządzenia przenośnego, a nawet przez telewizor z technologią smart.
Jak oglądać polską telewizję przez internet za granicą dzięki VPN?
Serwer VPN jest pośrednikiem między urządzeniem, z którego aktualnie korzystasz, a stroną docelową – Twoje urządzenie nawiązuje połączenie z serwerem VPN, a ten łączy się z żądaną witryną. Jak to się przekłada na możliwość oglądania polskiej TV za granicą przez internet?
Serwer VPN udostępnia dostawcy usługi streamingowej swoje IP, dzięki czemu Twój adres pozostaje niewidoczny. Kluczem do sukcesu jest wybranie serwera VPN, znajdującego się na terenie kraju, w którym zlokalizowane są wybrane usługi, dlatego aby polska telewizja przez internet za granicą była dostępna z każdego miejsca na świecie, musisz wybrać VPN, oferujący swoim użytkownikom dostęp do serwera położonego w Polsce. Kiedy połączysz się z tym serwerem, uzyskasz polskie IP, a tym samym nie obejmie Cię blokada regionalna. Czytaj: Lokalizacja adresu IP
Serwer VPN możesz skonfigurować samodzielnie kupując odpowiedni serwer VPS, jednak nie jest to zadanie łatwe i może okazać się nieopłacalne. Korzystanie z serwisów streamingowych w internecie wymaga szybkiego połączenia i dużego transferu. Wygodniej jest więc skorzystać z gotowego rozwiązania od sprawdzonego dostawcy sieci VPN, niż “wymyślać świat na nowo” i tworzyć własny serwer. Dodatkową zaletą rynkowych rozwiązań jest fakt, że w abonamencie otrzymujesz dostęp do kilku serwerów na terenie Polski, możesz więc swobodnie wybrać ten, który aktualnie jest najmniej obciążony, gwarantuje najszybsze połączenie i stwarza najmniejsze prawdopodobieństwo spowolnienia sieci, a co za tym idzie, nie wpłynie na jakość oglądania telewizji internetowej, filmu, serialu lub programu.
Polska TV przez internet za granicą to nie jedyna korzyść
Truizmem jest powiedzenie, że sieć VPN ma wiele zalet, ponieważ VPN to nie tylko polska TV za granicą lub polskie seriale za granicą bez ograniczeń, ale również szereg innych profitów, z których możesz korzystać na co dzień, zarówno przebywając za granicą, jak i w Polsce, czyli z dowolnego miejsca na świecie.
Sieć VPN:
- podnosi Twoje bezpieczeństwo, również podczas oglądania telewizji internetowej lub korzystania z VOD. Wiele serwisów streamingowych, dających możliwość korzystania z materiałów wideo online, wymaga zalogowania do konta użytkownika. Konto to przypisane jest do Ciebie, niejednokrotnie znajdują się tam Twoje dane osobowe lub kontaktowe. Spójrz na ustawienia konta na swoim profilu na Netlixie – znajduje się tam Twój adres e-mail, numer telefonu i numer karty kredytowej lub debetowej, z której serwis automatycznie pobiera opłatę. Sprawny haker może pozyskać te dane i wykorzystać je do kradzieży. VPN znacznie utrudni ten proceder, ponieważ każde połączenie z jedną z witryn internetowych, realizowane za pośrednictwem VPN, jest szyfrowane przy pomocy zaawansowanych protokołów szyfrujących. Ich złamanie jest bardzo trudne, dlatego istnieje niewielkie prawdopodobieństwo, że ktoś zdoła wykraść Twoje dane. Szyfrowanie sprawdzi się szczególnie wtedy, kiedy, np. logujesz się do bankowości elektronicznej.
- pozwala Ci pozostać anonimowym w sieci. Zmiana IP i szyfrowanie danych sprawia, że nawet Twój dostawca internetu nie będzie wiedział, z jakimi witrynami się łączysz. Z tej opcji skorzystasz również wtedy, kiedy z jakiejś przyczyny dostawca usług VOD nałożył na Ciebie bana – przy kolejnym połączeniu zobaczy on IP sieci VPN, a nie Twoje, dzięki czemu będziesz mógł swobodnie nadal korzystać z wybranych opcji streamingu.
- pomaga ominąć cenzurę i blokady. W Polsce niewiele materiałów w internecie jest cenzurowanych, ale nie wszystkie kraje prowadzą tak liberalną politykę względem treści zamieszczanych w internecie. Z największymi problemami z cenzurą spotkasz się w Rosji, Zjednoczonych Emiratach Arabskich i w Chinach.
- pozwala swobodnie korzystać z torrentów i sieci peer-to-peer. VPN zabezpieczy Cię przed konsekwencjami prawnymi i finansowymi, które mogą na Ciebie nałożyć właściciele praw autorskich pobieranych i udostępnianych treści lub prawnicy, zajmujący się copyright trollingiem.
Dodatkowo, z sieci VPN możesz korzystać zawsze i wszędzie, z dowolnego urządzenia, które ma dostęp do internetu. Nawet jeżeli wyjeżdżasz z Polski jedynie okazjonalnie, ale w trakcie wyjazdu ważna jest dla Ciebie polska telewizja online za granicą, VPN stwarza możliwość korzystania z niej wtedy, kiedy tego potrzebujesz.
Polska telewizja za granicą bez satelity – który VPN będzie najlepszy?
Jeżeli chcesz wygodnie oglądać polską telewizję i polskie seriale online za granicą, musisz dobrze wybrać sieć VPN, której użyjesz. Masz dwie opcje: wersja darmowa i płatna.
Darmowa wersja jest na pewno bardzo kusząca. Zyskujesz dostęp do sieci VPN i wszystkich jej funkcjonalności bez konieczności uiszczania opłaty. W rzeczywistości za darmowy VPN zapłacisz, ale nie pieniędzmi, a zgodą na ograniczenia lub udostępnianie Twoich danych osobowych. Dostawcy darmowych VPN dają możliwość korzystania z serwerów, ale wielu z nich ogranicza, np.
- przepustowość,
- transfer,
- liczbę serwerów,
- liczbę krajów, w których udostępnia serwery (zwykle nie ma wśród nich Polski),
- możliwość korzystania z torrentów.
Dodatkowo, wybierając darmową usługę VPN, zazwyczaj często podać swoje pełne dane osobowe. Powstaje więc pewien paradoks – uruchomienie usługi, która ma chronić dane osobowe, wymaga ich udostępnienia! Większość z bezpłatnych usług tego typu zbiera też logi używtkowania, zapisując informacje o Twojej aktywności w Sieci (co oglądasz, co poibierasz, jakie strony odwiedzasz).
Płatne usługi VPN otwierają przed Tobą więcej możliwości. Przede wszystkim, korzystają z bardziej zaawansowanych protokołów szyfrujących, gwarantują więc wysoki stopień bezpieczeństwa. Ponadto:
- dzięki szybkim serwerom o dużej przepustowości, polska tv przez internet za granicą będzie działać bez ograniczeń,
- umożliwia dostęp do kilku serwerów w Polsce, dlatego otrzymujesz możliwość wyboru najlepszego dla Ciebie w danej sytuacji lub zmiany na inny, jeśli wybrany serwer nie zadziała,
- otrzymujesz usługę bez limitów,
- szybko zmienisz swoje IP i ominiesz blokadę regionalną.
Płatne sieci VPN zwykle posiadają więcej serwerów w większej ilości krajów, niż ich darmowe odpowiedniki. Jest to ważne, ponieważ VPN służy nie tylko do oglądania polskiej telewizji podczas pobytu za granicą, ale również bezpiecznego korzystania z internetu na co dzień. Przy zakupie musisz podać jedynie swojego maila i dokonać płatności, dlatego nie udostępniasz swoich danych osobowych.
Możesz zapytać, czy stać Cię na płatny VPN. Jak najbardziej tak! Dostęp do jednej z najlepszych sieci możesz mieć już za mniej niż 5 dolarów miesięcznie, przy zakupie na kilkanaście rok z góry. Cena za bezpieczeństwo korzystania z internetu i oglądanie VOD za granicą jest więc niewielka.
Telewizja online za granicą z siecią VPN – na co zwrócić uwagę przy wyborze?
Aby polska telewizja w Wielkij Brytanii, w Szkocji, w Niemczech, we Francji, w Hiszpanii, w Anglii, w Norwegii lub jakimkolwiek innym kraju działała bez przeszkód, warto wybrać VPN, który będzie charakteryzował się:
- dużą szybkością, na którą ma wpływa ilość i lokalizacja serwerów. Łącząc się z serwerem VPN wybieraj ten, z którego korzysta niewielka ilość użytkowników, oraz który jest położony najbliżej – w ten sposób skracasz drogę, którą muszą pokonać dane,
- dużą ilością serwerów w Polsce – w przypadku problemów z połączeniem przez jeden z nich, będziesz mógł bez problemu zmienić go na inny,
- przyjaznym interfejsem – ma to znaczenie dla komfortu obsługi VPN. Prosty i intuicyjny interfejs sprzyja szybkiej i bezproblemowej obsłudze,
- szyfrowaniem z wykorzystaniem nowoczesnych i zaawansowanych protokołów szyfrujących,
- dostępem do serwerów skonfigurowanych na potrzeby oglądania telewizji, TVP VOD, Player.pl i Ipla za granicą,
- gwarancją zmiany IP na polskie i ominięcia blokady regionalnej.
Wszystkie wymienione cechy posiadają najlepsze na rynku sieci VPN, które przedstawiamy w poniższym rankingu.
TOP 5 najlepszych VPN Styczeń 2025
Wszystkie prezentowane wyżej usługi VPN zostały przez nas sprawdzone i przetestowane oraz są cyklicznie monitorowane pod kątem jakości świadczonych usług od 2016 roku.
Jak testujemy?
W naszych testach sprawdzamy m.in.: ceny, funkcjonalność, jakość programów i aplikacji (przynajmniej na jednym systemie desktopowym i jednym mobilnym), liczbę serwerów, opinie użytkowników (w internecie, na niezależnych stronach, w sklepach Google Play i App Store), szybkość działania (testowana do kilku lokalizacji i z kilku łącz internetowych lub urządzeń za pomocą Speedtest.net), jurysdykcję, politykę prywatności i OWU (pod kątem zapisów dot. prywatności i ochrony danych) czy dostępne protokoły.
Szczegółowe wyniki dla każdego z dostawców znajdziesz w recenzjach.
Jak skonfigurować VPN na potrzeby telewizji online za granicą?
Konfiguracja sieci VPN na potrzeby oglądania telewizji online lub korzystania z serwisów VOD i streamingu nie wymaga dużych umiejętności. Po wykupieniu usługi od wybranego dostawcy, należy pobrać i zainstalować udostępnioną przez niego aplikację. Później trzeba jedynie postępować według instrukcji. Najważniejszy jest moment wyboru odpowiedniego serwera. Każdy z nich jest oznaczony i opisany, więc bez problemu odnajdziesz te, znajdujące się w Polsce. Połącz się z jednym z nich. Teraz wystarczy, że wejdziesz na wybraną witrynę lub skorzystasz z aplikacji – dostęp do polskiej telewizji powinien być odblokowany.
Wielu dostawców VPN prowadzi całodobowe centrum pomocy. Skorzystaj z niego, jeśli podczas konfiguracji VPN napotkasz na problemy, z którymi nie potrafisz sobie poradzić.
Przewaga VPN nad innymi metodami uzyskania dostępu do polskiej telewizji za granicą
Sieć VPN to niewątpliwie najbardziej uniwersalny i posiadający najwięcej zalet sposób na zmianę IP, a tym samym uzyskanie dostępu do polskiej telewizji podczas pobytu za granicą. VPN jest na tyle funkcjonalny, że pozwala oglądać ulubione programy na każdym urządzeniu z dostępem do internetu, a przy tym gwarantuje bezpieczeństwo i anonimowość połączenia, nawet podczas korzystania z publicznego wi-fi. W porównaniu do zakupu anteny satelitarnej, jest zdecydowanie bardziej wygodny w użyciu i daje więcej możliwości. VPN to usługa internetowa, więc nie wymaga wygospodarowania dodatkowego miejsca w domu. W porównaniu do serwera lub bramki proxy zapewnia większe bezpieczeństwo i komfort użytkowania.
FAQ
Czy VOD działa za granicą?
Tak, serwisy VOD zazwyczaj działają za granicą, jednak dostęp do niektórych treści może być ograniczony z powodu praw autorskich i regionalnych blokad. Aby obejrzeć takie treści, można użyć VPN, który pozwala na zmianę lokalizacji IP.
Jak oglądać polską telewizję przez Internet za granicą za darmo?
Niektóre polskie stacje telewizyjne oferują darmowe strumieniowanie online, ale mogą one być niedostępne dla użytkowników spoza Polski. Można to obejść korzystając z VPN, który pozwala na zmianę lokalizacji IP na polskie.
Jak korzystać z VOD za granicą?
Korzystanie z VOD za granicą jest podobne do korzystania w kraju, ale niektóre treści mogą być zablokowane dla użytkowników spoza pewnych regionów. Można to obejść korzystając z VPN.
Jaki VPN do VOD TVP?
Wybór VPN zależy od indywidualnych preferencji, ale ważne jest, aby wybrać usługę, która oferuje serwery w Polsce, by móc oglądać VOD TVP. Przykładowe, dobrze oceniane usługi to NordVPN, ExpressVPN, czy CyberGhost. Pełną listę i aktualny ranking znajdziesz na tej stronie.
Jak oglądać polską telewizję za granicą przez internet?
Można to zrobić, korzystając z usług VPN, które pozwalają na zmianę lokalizacji IP na polskie. Następnie można oglądać polską telewizję online przez oficjalne strony internetowe lub aplikacje.
Dlaczego TVP nie działa za granicą?
TVP, podobnie jak wiele innych stacji telewizyjnych, stosuje blokadę regionalną, która ogranicza dostęp do treści dla użytkowników spoza Polski. Jest to zazwyczaj związane z prawami autorskimi do treści, które mogą być różne w różnych krajach.
Jak oglądać TV przez VPN?
Aby oglądać TV przez VPN, należy najpierw zainstalować i uruchomić usługę VPN na urządzeniu, następnie wybrać serwer w kraju, z którego pochodzi telewizja, którą chcesz oglądać. Potem wystarczy wejść na stronę internetową stacji telewizyjnej lub uruchomić jej aplikację i oglądać jak zwykle.
Czy WP Pilot działa za granicą?
Usługa WP Pilot działa za granicą, jednak dostęp do niektórych kanałów może być ograniczony. Można to obejść, korzystając z VPN.
Jak oglądać telewizję zagraniczną?
Telewizję zagraniczną można oglądać przez internet na stronach internetowych stacji telewizyjnych, przez aplikacje mobilne lub przez usługi streamingowe jak Netflix czy Amazon Prime. W niektórych przypadkach może być potrzebne użycie VPN.
Jak oglądać telewizję polską w Niemczech?
Można to zrobić, korzystając z usług VPN, które pozwalają na zmianę lokalizacji IP na polskie. Następnie można oglądać polską telewizję online przez oficjalne strony internetowe lub aplikacje.
Jak zmienić VPN na inny kraj za darmo?
Większość usług VPN pozwala na wybór serwera w różnych krajach. Aby to zrobić, po prostu uruchom usługę VPN, otwórz listę serwerów i wybierz ten, który jest zlokalizowany w kraju, na który chcesz się przełączyć.
Jak odblokować TVP VOD?
Aby odblokować TVP VOD za granicą, można użyć usługi VPN. Po uruchomieniu VPN, wybierz serwer zlokalizowany w Polsce, a następnie otwórz stronę TVP VOD i ciesz się dostępem do treści.
Jak odbierać TVP w Niemczech?
TVP można odbierać w Niemczech za pomocą VPN, który pozwoli na zmianę lokalizacji IP na polskie. Następnie można oglądać TVP online przez oficjalną stronę internetową (tvp.pl) lub aplikację.
Gdzie obejrzeć polskie seriale za granicą?
Polskie seriale można obejrzeć za granicą na stronach internetowych polskich stacji telewizyjnych lub na platformach streamingowych, takich jak Netflix, Amazon Prime, czy HBO GO, jeżeli posiadają one w swojej ofercie polskie produkcje. W przypadku blokad regionalnych, można skorzystać z VPN.
Jaki VPN do oglądania?
Wybór VPN zależy od indywidualnych preferencji, ale ważne jest, aby wybrać usługę, która oferuje serwery w kraju, z którego pochodzi telewizja, którą chcesz oglądać. Przykładowe, dobrze oceniane usługi to NordVPN, ExpressVPN, czy CyberGhost. Pełna lista i aktualny ranking znajduje się na tej stronie.
Jak ominąć blokadę VPN?
Niektóre serwisy i TV internetowe mogą wykrywać i blokować ruch VPN. Aby to obejść, można spróbować zmienić serwer VPN na inny, skorzystać z usługi VPN, która oferuje technologię omijania blokad, lub skorzystać z usługi proxy.
Jak zmienić IP na polskie w telewizorze?
Aby zmienić IP na polskie w telewizorze, najprostszym sposobem jest użycie VPN. Niektóre telewizory pozwalają na bezpośrednie użycie VPN, ale w niektórych przypadkach może być konieczne użycie VPN na routerze lub urządzeniu, które przekazuje sygnał do telewizora.