Recenzja Keeper (2025). Wady, zalety, ceny, opinie i test
Recenzja menedżera haseł Keeper 2025: Poznaj moje testy, ofertę i opinię na temat programu do zarządzania hasłami od Keeper Security.
Bezpieczeństwo, sporo przydatnych funkcji, wykorzystanie nowoczesnych technologii – to wszystko oferuje Keeper czyli jeden z najbardziej popularnych menedżerów haseł. Recenzje użytkowników wskazują, że to rzeczywiście dobre narzędzie z branży zarządzania wrażliwymi danymi i prywatności. Spójrzmy, czego oczekiwać od tego produktu, co oferuje i czy rzeczywiście jest wart swojej ceny.
Keeper – szybka ocena
- bardzo bezpieczny menedżer haseł z szyfrowaniem 256-bitowym AES
- brak bezpłatnego planu (opcja 30-dniowego darmowego testowania)
- Keeper bezpiecznie przechowuje wszelkie poufne informacje, od haseł, przez dane kart płatniczych po notatki
- polska wersja językowa aplikacji
- przydatne funkcje, które poprawiają bezpieczeństwo przechowywanych danych (m.in. sejfy, monitoring Darknetu, odzyskiwanie skasowanych danych i odzyskiwanie konta)
- ceny zaczynają się od 2,92 euro czyli ok. 12,6 zł
- Keeper – szybka ocena
-
Menedżer haseł Keeper – najważniejsze funkcje
- KeeperFill
- Bezpieczne przechowywanie wrażliwych i poufnych informacji w zaszyfrowanym sejfie
- Polityka zero zaufania
- Uwierzytelnianie dwuskładnikowe
- Odzyskiwanie konta
- Szybkie wypełnianie formularzy online
- Skanowanie haseł pod kątem ich bezpieczeństwa
- Synchronizacja między platformami
- Monitorowanie Darknetu
- Szyfrowany czat
- Odzyskiwanie skasowanych wpisów z sejfu
- KeeperChat
- Keeper Vault
- Keeper – cennik
- Menedżer haseł Keeper – pierwsze kroki
- Keeper – zalety, wady, trudno powiedzieć
- Keeper – najczęściej zadawanie pytania (FAQ)
Menedżer haseł Keeper – najważniejsze funkcje
Keeper Security to przede wszystkim budzące zaufanie narzędzie do bezpiecznego przechowywania i zarządzania hasłami. Passwordy i inne dane zabezpiecza bardzo silne szyfrowanie AES-256.
Generuje silne, losowe hasła i umożliwia ich bezpieczne udostępnianie między użytkownikami i zespołami. Użytkownicy mogą np. tworzyć współdzielone foldery zespołowe i decydować, co będzie dodawane, usuwane, modyfikowane lub udostępniane.
Jak przystało na nowoczesne rozwiązanie w dziedzinie cyberbezpieczeństwa, Keeper ma w zanadrzu wiele dodatkowych rozwiązań ułatwiające zachowanie prywatności i zarządzenie poufnymi danymi, m.in.:
KeeperFill
To rozszerzenie przeglądarki, które umożliwia zarządzanie hasłami i innymi poufnymi danymi bezpośrednio z poziomu przeglądarki internetowej. Działa z Google Chrome, Mozilla Firefox, Edge, Brave, Opera i Safari.
Bezpieczne przechowywanie wrażliwych i poufnych informacji w zaszyfrowanym sejfie
W Keeper możesz umieścić dane dotyczące m.in. adresów, kont bankowych, aktów urodzenia, kontaktów, baz danych, prawa jazdy, paszportu oraz notatek, zdjęć czy licencji oprogramowania.
Polityka zero zaufania
Keeper wykorzystuje model bezpieczeństwa zero-trust: cały czas weryfikuje dostęp do skarbca, dane klienta są szyfrowane i deszyfrowane na poziomie urządzenia (a nie na serwerze producenta) przed przesłaniem i zapisaniem w cyfrowym sejfie, klucze są powiązane z hasłem głównym użytkownika.
Uwierzytelnianie dwuskładnikowe
Keeper oferuje wielowarstwową ochronę z uwierzytelnianiem dwuskładnikowym przy użyciu wielu opcji (sms, aplikacji TOTP, tokenów sprzętowych oraz kluczy fizycznych U2F).
Odzyskiwanie konta
Funkcja, która pozwoli Ci odzyskać dostęp do Keeper jeżeli zapomnisz hasła głównego (więcej na ten temat przeczytasz niżej).
Szybkie wypełnianie formularzy online
Bardzo wygodne rozwiązanie możliwe dzięki danym osobowym przechowywanym w sejfie.
Skanowanie haseł pod kątem ich bezpieczeństwa
Każde hasło do skrzynki e-mail lub innej usługi internetowej (np. bankowości elektronicznej czy serwisów społecznościowych) można sprawdzić pod kątem siły zabezpieczenia. Aplikacja oceni, czy należy je zmienić na mocniejsze.
Synchronizacja między platformami
Keeper synchronizuje dane między wszystkimi urządzeniami i przeglądarkami, których używasz. W ten sposób masz pełny dostęp do sejfu, a jego zawartość jest spójna.
Monitorowanie Darknetu
Narzędzie, które przeczesuje trudno dostępną część internetu w poszukiwaniu wykradzionych haseł (BreachWatch). To do Darknetu trafiają dane do logowania, bankowości elektronicznej czy kart kredytowych, które mogą następnie kupić przestępcy i użyć do m.in. phishingu.
Szyfrowany czat
Producenci reklamują go jako „najbezpieczniejszą na świecie aplikację do wysyłania wiadomości dostępną na wszystkie urządzenia” (więcej na jego temat za chwilę).
Warto dodać, że Keeper oferuje wiele narzędzi dla przedsiębiorców lub większych zespołów, m.in. Keeper Connection Manager czyli nowoczesne rozwiązanie do zdalnego dostępu do zarządzania infrastrukturą wielochmurową czy pracy zdalnej w środowisku zero-trust i zero-knowledge.
Co jeszcze? Pamiętaj, że niektóre zaawansowane funkcje są dostępne za dodatkową opłatą. Keeper sprzedaje dostęp do monitorowania Dar Web i przechowywanie plików (10 GB) jako dodatki do podstawowego planu.
Keeper oferuje wsparcie 24/7 jednak tylko za pośrednictwem systemu zgłoszeń i bazy wiedzy online. Nie ma pomocy telefonicznej oraz czatu online.
Sprawdź najciekawsze rozwiązania Keeper Security
Teraz przyjrzę się funkcjom i narzędziom, które wyróżniają Keeper spośród innych technologii bezpieczeństwa danych.
Odzyskiwanie skasowanych wpisów z sejfu
Służy do tego funkcja Trash Bin. Kiedy klikniesz „delete”, skasowany rekord przenoszony jest do TrashBin czyli nie jest trwale usuwany.
Użytkownik może przeglądać zawartość TrashBin i przywracać usunięte rekordy (lub je zniszczyć). Funkcja jest szczególnie przydatna, jeżeli usunąłeś/usunęłaś rekord przez pomyłkę. TrashBin jest dostępny we wszystkich planach Keeper, jednak trzeba za niego dodatkowo zapłacić.
Możesz również jednym kliknięciem wyczyścić cały TrashBin lub skonfigurować automatyczne czyszczenie TrashBin co 7, 14 lub 30 dni.
Pamiętaj, że dane są przechowywane w TrashBin tylko przez określony czas (teraz to 30 dni), a potem są trwale usuwane.
KeeperChat
Technologia wykorzystywana przez Keeper pozwala na bezpieczne konwersowanie online. Służy do tego szyfrowany KeeperChat.
Przy użyciu KeeperChat wyślesz teksty, obrazy, pliki i przeprowadzisz rozmowy wideo z innymi użytkownikami aplikacji. Ciekawą opcją są prywatne rozmowy w grupach, ze znajomymi, członkami rodziny czy współpracownikami.
Jak producent dba o bezpieczeństwo użytkowników? KeeperChat stosuje zaawansowane szyfrowanie typu end-to-end. Pozwala na ustawianie liczników czasu samozniszczenia dla wiadomości i załączników – wrażliwe dane są kasowane automatycznie po określonym czasie. W KeeperChat cofniesz też wysłane wiadomości czyli usuniesz je z urządzeń odbiorców i z serwerów aplikacji. Prywatne wiadomości są przechowywane w bezpiecznym cyfrowym sejfie, do którego zalogujesz się np. przy użyciu odcisku palca.
Dzięki KeeperChat możesz przechowywać zdjęcia i filmy w prywatnej galerii, która jest chroniona hasłem. Pozwala też na generowanie jednorazowych linków dla osób, które nie mają konta Keeper, a chcesz aby miały dostęp do rozmowy (przez ograniczony czas).
KeeperChat integruje się z Keeper Password Manager i Keeper Vault, aby umożliwić łatwy dostęp do haseł i plików z poziomu aplikacji do przesyłania wiadomości.
Keeper Vault
Komponent, który przechowuje i zarządza Twoimi hasłami i poufnymi danymi oraz plikami online.
Keeper Vault stosuje unikalne klucze dla każdego hasła i folderu, a także szyfrowania AES-256 i PBKDF2. Ma aplikacje na różne platformy (Windows, Mac, iOS, Android i Linux), a także rozszerzenia dla przeglądarek (obsługuje Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge) ułatwiające logowanie się do różnych stron internetowych.
Keeper Vault pozwoli Ci poprawić bezpieczeństwo konta za pomocą różnych metod uwierzytelniania dwuskładnikowego: sms, aplikacji TOTP, tokenów sprzętowych czy fizycznych kluczy U2F.
Warto dodać, że jakość zabezpieczeń Keeper Vault regularnie sprawdzają zewnętrzni audytorzy.
Keeper – cennik
Ile trzeba zapłacić za korzystanie z Keeper Security? Przede wszystkim producent udostępniania menedżera do darmowego testowania przez 30 dni (nie musisz podawać danych karty kredytowej).
Jeżeli zdecydujesz się na wykupienie subskrypcji, to do dyspozycji masz plany:
Plan osobisty: 2,92 euro na miesiąc, 34,99 euro płatne co roku; oferuje nieograniczone miejsce na hasła, nielimitowaną liczbę urządzeń i synchronizacji, nieograniczone bezpieczne udostępnianie haseł, nieograniczoną liczbę tożsamości i płatności, logowanie przy użyciu odcisku palca lub Face ID, dostęp alarmowy, aplikację internetową i rozszerzenia przeglądarki, a także obsługę klienta 24 godziny na dobę, siedem dni w tygodniu
Plan rodzina: 6,25 euro na miesiąc, 74,99 euro płatne co roku, oferuje wszystkie funkcje planu osobistego oraz 5 prywatnych sejfów, 10 GB bezpiecznego miejsca na pliki, udostępnianie folderów i wpisów oraz zarządzanie uprawnieniami.
Plan Business Starter: 2 euro za użytkownika/miesiąc, 24 euro za użytkownika rocznie; przeznaczony dla zespołów do 10 osób,
Plan dla firm: 5 euro za użytkownika/miesiąc, 60 euro za użytkownika rocznie.
Keeper ma też ciekawą ofertę, które wyróżnia go spośród innych menedżerów haseł. To specjalny cennik dla studentów (50% zniżki na zakup aplikacji) oraz wojskowych, strażaków i medyków (30% zniżka).
Menedżer haseł Keeper – pierwsze kroki
Jak przetestować Keeper za darmo? To proste. Wystarczy podać adres e-mail i stworzyć hasło główne. Na skrzynkę dostaniemy kod weryfikacyjny, który należy wpisać aby utworzyć konto. Po podaniu kodu natychmiast przejdziesz do pulpitu administracyjnego Keeper.
Co dalej? Keeper namawia do:
- importowania haseł,
- zainstalowania rozszerzenia przeglądarek,
- skonfigurowania odzyskiwanie konta.
Szczególnie przydatne może się okazać mechanizm odzyskiwania konta. Po wybraniu tej opcji otrzymasz frazę odzyskiwania zawierającą 24 przypadkowe słowa. Możesz je pobrać lub skopiować i zachować w bezpiecznym miejscu.
Z poziomu pulpitu administracyjnego:
- przejdziesz do swojego sejfu i dodasz wpis, uporządkujesz wpisy w folderach i podfolderach oraz bezpiecznie udostępnisz wybraną zawartość,
- przeprowadzisz audyt bezpieczeństwa danych,
- uruchomisz BreachWatch czyli sprawdzisz czy Twoje hasła/loginy wyciekły do sieci,
- przywrócisz usunięte rekordy (płatna funkcja),
- zainstalujesz dodatki: szyfrowany komunikator (KeeperChat), monitoring Darknetu (BreachWatch), bezpieczne przechowywanie i udostępnianie plików lub wybierzesz inne plany (Keeper Family oraz Keeper for Business) lub usługę Concierge czyli spersonalizowane szkolenia.
Keeper – zalety, wady, trudno powiedzieć
Czy Keeper, to rzeczywiście tak dobry menedżer haseł? Użytkownicy na całym świecie mają dobrą opinię na temat tej aplikacji. Przejdźmy do podsumowania, w którym przedstawię plusy i minusy tej aplikacji oraz cechy, który mogą być ważne dla Ciebie, a dla innych osób nieistotne.
Keeper – zalety
- silne zabezpieczenie przy użyciu m.in. szyfrowania AES-256,
- przyjazne dla użytkownika aplikacje z intuicyjnymi interfejsami na różnych platformach i urządzeniach,
- polityka zero zaufania,
- aplikacja nie ma dostępu do haseł i logowania użytkowników,
- autoryzacja dwuskładnikowa (2FA),
- możliwość używania na smartfonach, laptopach i komputerach stacjonarnych,
- szyfrowanie haseł na urządzeniu użytkownika,
- możliwość bezpiecznego udostępniania haseł i innych rekordów, także w ramach dużych zespołów,
- synchronizacja danych na każdym urządzeniu, z którego korzystasz,
- dodatkowe narzędzie, m.in. szyfrowany komunikator
- narzędzie do monitorowania Darknetu i alarm, jeżeli znajdą się tam dane użytkowników,
- strona w języku polskim,
- narzędzie do odzyskiwania dostępu do Keeper (przy użyciu 24 słów losowo wygenerowanych przez aplikację),
- 30-dniowy bezpłatny okres próbny,
- dostęp na dowolnym urządzeniu i systemie operacyjnym (Windows, macOS),
- rozszerzenia dla najbardziej popularnych przeglądarek,
- wersje, które mogą wykorzystać mniejsze i większe organizacje (firmy, stowarzyszenia, korporacje).
Keeper – wady
- brak bezpłatnej subskrypcji,
- nie ma opcji zwrotu pieniędzy jeżeli nie będziesz zadowolony z usługi,
- ograniczony dostęp do pomocy technicznej (tylko przez formularz i bazę wiedzy na stronie),
- bardziej zaawansowane funkcje dostępne są za dodatkową opłatą, np. opcja odzyskiwania elementów skasowanych z sejfu.
Keeper – to zależy
- oferta dla konkretnych grup zawodowych: żołnierzy, medyków, strażaków,
- nie ma funkcji, które znajdziesz w innych menedżerach haseł (np. brak sieci VPN, brak dodatkowego zabezpieczenia podczas przekraczania granic, niemożliwość automatycznej zmiany haseł, brak opcji tworzenia wirtualnych kart płatniczych i ukrywania danych z prawdziwych kart kredytowych/debetowych)
Keeper – najczęściej zadawanie pytania (FAQ)
Czy Keeper jest darmowy?
Keeper nie ma bezpłatnej wersji, możesz natomiast skorzystać z 30-dniowego bezpłatnego okresu testowego z funkcjami dostępnymi w planie osobistym.
Jak działa Keeper?
Keeper jest menedżerem haseł, który zapewnia bezpieczne przechowywanie i zarządzanie hasłami oraz innymi poufnymi danymi. Aplikacja używa wielowarstwowego systemu szyfrowania opartego na kluczach generowanych przez klienta, co oznacza, że tylko użytkownik ma dostęp do swojego skarbca. Keeper daje m.in. generator haseł, uwierzytelnianie dwuskładnikowe, narzędzie do monitorowania Darknetu i aplikację do wysyłania zaszyfrowanych wiadomości. Keeper jest dostępny na wielu platformach i przeglądarkach, a także ma przyjazny dla użytkownika interfejs.
Czy aplikacja Keeper jest bezpieczna?
Tak, to bezpieczna aplikacja, która wykorzystuje 256-bitowe szyfrowanie AES oraz PBKDF2, uważane za najskuteczniejsze standardy szyfrowania. Szyfrowanie i deszyfrowanie danych przeprowadzane jest bezpośrednio na urządzeniu użytkownika, zamiast na serwerach lub w chmurze Keeper. W aplikacji działa uwierzytelnianie wieloskładnikowe (MFA), sprzętowe klucze zabezpieczeń czy logowanie biometryczne. Wszystkie loginy do stron internetowych oraz aplikacji są chronione silnymi losowymi hasłami, które są przechowywane w osobistym zaszyfrowanym magazynie Keeper. Keeper jest zgodny z wieloma standardami bezpieczeństwa i certyfikatami, takimi jak SOC 2, ISO 27001, FedRAMP i TrustArc.